Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do operacji zmniejszenia piersi?

Jednym z pytań, które możesz mieć jest to, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do operacji zmniejszenia piersi. Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na zdolność do poddania się operacji. Powinnaś porozmawiać z lekarzem o swoich możliwościach. Twój ubezpieczyciel może pokryć część kosztów zabiegu, w tym opłatę za anestezjologa i laboratorium. Kontakt z ubezpieczycielem z wyprzedzeniem pomoże Ci uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po zabiegu.

Inverted-T breast reduction surgery

Inverted-T breast reduction surgery to zabieg chirurgiczny, który obejmuje nacięcia wokół otoczki i fałdu piersi. Zabieg ten jest dobrym wyborem dla kobiet, które chcą znacznie zmniejszyć rozmiar piersi bez konieczności poddawania się podwójnemu liftingowi piersi lub innym bardziej inwazyjnym procedurom. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki z każdej piersi w celu nadania im nowego kształtu.

Zabieg odwróconego T jest często wykonywany jako procedura ambulatoryjna. Podczas zabiegu chirurg wykona trzy małe nacięcia w piersi. Nacięcia te nie są na tyle głębokie, aby usunąć brodawkę sutkową; zostaje ona przesunięta wyżej na piersi. Jednak pacjentki z bardzo dużymi piersiami mogą wymagać wolnego przeszczepu brodawki, co może skutkować utratą czucia lub niemożnością karmienia piersią. Technika odwróconego T ma wiele zalet w porównaniu z innymi technikami.

Przed operacją pacjentki powinny poinformować chirurga o swoich aktualnych lekach i historii medycznej. Niektóre leki, takie jak NLPZ, mogą rozrzedzać krew. Ponadto, pacjenci powinni zaprzestać palenia. Palenie może hamować prawidłowy przepływ krwi podczas operacji. Ponadto, może to uniemożliwić pacjentowi prawidłowy powrót do zdrowia po zabiegu.

Jeśli w przeszłości występowały u Państwa choroby serca, cukrzyca lub inne problemy zdrowotne, należy skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w tego typu operacjach. Wykwalifikowany chirurg może odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące tego typu zabiegu i zalecić najlepsze dla Ciebie leczenie. Ważne jest również, aby omówić z chirurgiem wszelkie stany emocjonalne i fizyczne, jakie mogą Państwo mieć.

Po zabiegu należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Większość kobiet odczuwa pewien ból i dyskomfort podczas okresu rekonwalescencji. Powinny one również unikać forsownej aktywności przez trzy do czterech tygodni. Jednak większość osób jest zadowolona ze swoich wyników i kontynuuje regularne badania mammograficzne.

Podczas zabiegu chirurg usunie nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z piersi. Spowoduje to mniejszy rozmiar piersi i bardziej przyjemny wygląd. Wynik tej operacji nie jest jednak trwały – osiadanie piersi może potrwać do sześciu miesięcy.

Chociaż pacjentki mogą samodzielnie chodzić, kąpać się i karmić, nie powinny prowadzić samochodu ani opiekować się nikim przez co najmniej tydzień po zabiegu. Przez co najmniej tydzień należy również unikać noszenia biustonoszy z fiszbinami, ponieważ mogą one uciskać nacięcia pod piersiami. Dodatkowo zaleca się noszenie luźnych piżam i luźnych topów przez co najmniej sześć tygodni.

Chociaż wiele kobiet może być niezadowolonych ze swojego nowego rozmiaru po operacji, dr Thomas Lintner będzie z nimi współpracował, aby określić nowy rozmiar miseczki, który będzie dla nich odpowiedni. Chociaż niektóre kobiety mogą chcieć osiągnąć po operacji miseczkę “A”, najlepiej jest zachować proporcje do rozmiaru ciała.

Badania przedoperacyjne dla operacji zmniejszenia piersi

Badania przedoperacyjne są zwykle wykonywane przed każdym zabiegiem chirurgicznym. Podczas tych badań lekarz może zażądać od Ciebie wykonania pewnych badań krwi. Pobranie krwi pozwala określić liczbę czerwonych krwinek przenoszących tlen, liczbę białych krwinek zwalczających infekcje oraz liczbę płytek krwi. Informuje również lekarza o Pana/Pani ogólnym stanie zdrowia i możliwości wystąpienia powikłań.

Badania te mogą być inwazyjne i niewygodne, ale są konieczne dla Twojego bezpieczeństwa podczas zabiegu. Niektóre z badań są wymagane dla wszystkich pacjentów chirurgicznych, podczas gdy inne są wymagane tylko dla pacjentów z określonymi warunkami zdrowotnymi. Ważne jest, aby wysłać te wyniki do swojego chirurga przed zabiegiem, aby uniknąć opóźnień i zapobiec komplikacjom.

Oprócz badań krwi, badania przedoperacyjne w przypadku operacji zmniejszenia piersi mogą obejmować również elektrokardiogram (EKG). Operacja jest intensywnym stresem dla organizmu, a to może mieć wpływ na serce. Serce reaguje na stres wytwarzając hormony, w tym epinefrynę i adrenalinę. Hormony te pomagają kontrolować bicie serca i ciśnienie krwi.

Pełny panel krwi pomoże również określić, czy pacjent cierpi na jakiekolwiek schorzenia zdrowotne. Jeśli tak, lekarz może zdecydować o odroczeniu operacji. Przed operacją mogą zostać wykonane badania poziomu glukozy i elektrolitów we krwi. Lekarz może również sprawdzić Twoją odporność. Jeśli jesteś przeziębiony, może to opóźnić operację.

Chirurg zastosuje znieczulenie ogólne do zabiegu. Otrzymasz linię dożylną w ramieniu, aby otrzymywać płyny i leki podczas zabiegu. Jeśli jesteś poddawana zabiegowi zmniejszenia piersi, chirurg może również usunąć brodawkę i otoczkę. Chirurg może również użyć przeszczepu sutka, aby przywrócić mniejszy rozmiar piersi. Będziesz musiała również być w pełni świadoma możliwych komplikacji podczas operacji i podpisać formularz zgody.

Po operacji chirurg usunie dren chirurgiczny, aby zapobiec gromadzeniu się płynu pod skórą. W większości przypadków można wrócić do domu tego samego dnia. Czas rekonwalescencji może wynosić kilka tygodni, więc będziesz chciała, aby ktoś Ci w tym czasie pomógł. Po tym czasie Twoje nowe piersi będą potrzebowały do sześciu miesięcy, aby się ustatkować. Na szczęście większość ludzi radzi sobie dobrze i jest zadowolona ze swoich wyników. W tym czasie powinnaś nadal odwiedzać lekarza na badania mammograficzne, aby sprawdzić, czy nie wystąpiły żadne komplikacje.

Jeśli ma Pani w rodzinie historię raka piersi lub ma Pani 40 lat lub więcej, lekarz wykona przedoperacyjną mammografię. Badanie to pomaga upewnić się, że Twoje piersi są wystarczająco zdrowe, aby poddać się operacji zmniejszenia piersi. Na wizycie przedoperacyjnej otrzymasz formularz zlecenia. Jeśli wyniki mammografii będą nieprawidłowe, chirurg skontaktuje się z Panią. Ponadto przed operacją mogą być konieczne dalsze badania.

W dniu operacji należy przebrać się w fartuch szpitalny i założyć go na siebie. W dniu zabiegu nie należy stosować makijażu, lakieru do włosów ani lakieru do paznokci. Najlepiej również zostawić w domu wszelką biżuterię. Dobrze jest również ograniczyć spożycie wody przed zabiegiem.

Przeciwwskazania do operacji zmniejszenia piersi

Przeciwwskazaniem do operacji zmniejszenia piersi jest cukrzyca, choroby serca i niektóre rodzaje nowotworów. Ponadto pacjentki powinny zaprzestać karmienia piersią co najmniej 12 miesięcy przed operacją. Po operacji szwy zostaną ukryte, a blizny pojawią się jako cienkie linie wokół sutka. Pacjentki mogą nosić głęboki dekolt po zabiegu, aby zminimalizować blizny.

Pacjentki z zaburzeniami krwawienia nie powinny mieć operacji zmniejszenia piersi. Te zaburzenia krwawienia mogą wpływać na pracę serca, powodować problemy z oddychaniem, a nawet doprowadzić do śmierci. Osoby z chorobami autoimmunologicznymi i przewlekłymi problemami skórnymi również powinny unikać zabiegu. Warunki te mogą powodować komplikacje ze znieczulenia ogólnego i mogą uczynić procedurę niebezpieczną. W związku z tym pacjenci z tymi schorzeniami powinni skonsultować się ze swoimi lekarzami przed zaplanowaniem zabiegu.

Ogólnie rzecz biorąc, pacjentki, które cieszą się dobrym zdrowiem, ale mają zbyt duże piersi, powinny szukać pomocy medycznej. Oprócz bólu, zbyt duże piersi mogą powodować infekcje i wysypki skórne. Ponadto, zbyt duże piersi mogą utrudniać znalezienie ubrań, które pasują i powodować zakłopotanie. Kobiety, które rozważają operację zmniejszenia piersi, powinny wiedzieć, że mogą nie kwalifikować się do objęcia ich ubezpieczeniem.

Podobne tematy