Czy po redukcji piersi piersi zaczynają znowu obwisać? Opinie lekarzy

Pojawia się pytanie: Czy po zmniejszeniu piersi piersi zaczynają ponownie obwisać? Opinie lekarzy na ten temat są różne. Istnieje kilka czynników, które wpływają na to, że pacjentka może mieć obwisłe piersi. Na przykład, ilość tłuszczu pozostałego po redukcji piersi może być różna. W niektórych przypadkach pacjentka może mieć gruzełkowatą pierś lub sutek może być skierowany w dół. Obwisłe piersi mogą sprawić, że kobieta będzie czuła się niepewna swojego wyglądu. W takich przypadkach może ona chcieć poddać się zabiegowi powiększenia piersi, aby poprawić swój obraz ciała i samoocenę.

Ptoza piersi

Wstępna ocena pacjentki w celu zmniejszenia piersi jest niezbędna do określenia najlepszego podejścia chirurgicznego do korekcji ptozy piersi. Obejmuje ona ocenę oczekiwań pacjentki, określenie ryzyka związanego z korekcją chirurgiczną oraz ocenę anatomii piersi. Dostępne są różne podejścia chirurgiczne do korekcji ptozy piersi, a powrót do zdrowia po tych zabiegach jest kluczowym okresem dla zespołu opieki zdrowotnej.

Jednym z zabiegów chirurgicznych, które mogą skorygować ptozę piersi, jest podniesienie piersi, czyli mastopeksja. Zabieg ten zmienia położenie tkanek piersi i przywraca im młodzieńczy, jędrny kształt. Zabieg ten jest często łączony z redukcją piersi, aby uzyskać ogólną poprawę ich kształtu i projekcji.

Po zmniejszeniu piersi lekarz może zalecić wszczepienie implantów piersiowych w celu skorygowania ewentualnej ptozy. Zabiegi te poprawiają wygląd zarówno łagodnej, jak i ciężkiej ptosis. Zabieg ten jest doskonałym wyborem dla kobiet, które przeszły ciążę, karmią piersią lub w przeszłości paliły papierosy.

Pseudoptosis

W wyniku zabiegu zmniejszenia piersi u pacjentek może wystąpić Pseudoptosis. Zakres tego stanu różni się u poszczególnych pacjentek. Kobiety z minimalną ptozą mogą zdecydować się na zabieg z użyciem wyłącznie implantów, natomiast kobiety z 2. lub wyższym stopniem ptozy mogą wymagać bardziej inwazyjnych procedur, takich jak wycięcie skóry.

Kinetyka pseudooptozy po zmniejszeniu piersi nie jest dobrze poznana. Ponadto często trudno jest przewidzieć jej nasilenie. Celem tego badania była charakterystyka pseudooptozy pooperacyjnej przy użyciu obrazów trójwymiarowych. Badacze stwierdzili, że u pacjentek z redukcją piersi metodą short-scar medial pedicle doszło do istotnej zmiany morfologicznej piersi w ciągu pierwszego roku pooperacyjnego, ale zmiana kinetyczna była mniej widoczna w kolejnych latach.

Pseudoptoza jest niepożądanym efektem po redukcji piersi. Stan ten może wystąpić w jednej lub obu piersiach. W jednym z badań 116 kobiet poddano obustronnemu zmniejszeniu piersi. U jednej z nich wystąpił krwiak pooperacyjny, a u dwóch martwica tkanki tłuszczowej. W dwóch przypadkach martwica tkanki tłuszczowej była leczona zachowawczo, natomiast u drugiej pacjentki konieczne było jej usunięcie. Zmodyfikowana technika opóźniła rozwój pseudoptozy u tych pacjentów.

Nacięcia kotwiczące

Stosując technikę nacięć kotwiczących, chirurg plastyczny może usunąć znaczną ilość nadmiaru tkanki piersi i tłuszczu, podnosząc jednocześnie otoczkę i brodawkę. Następnie chirurg zszywa skórę pod piersią. Rezultatem będzie bardziej proporcjonalny, symetryczny wygląd.

Metoda kotwicy jest jednym z najpopularniejszych rodzajów operacji zmniejszenia piersi. Technika ta polega na wykonaniu trzech małych nacięć w okolicy piersi. Jedno nacięcie jest okrągłe, a dwa pozostałe biegną pionowo od otoczki i w dół fałdu piersiowego. Te trzy nacięcia tworzą atrakcyjny wzór w kształcie litery T. Metoda ta jest idealna dla pacjentek, które mają znaczne zwiotczenie piersi. Blizny związane z tą techniką są jednak większe niż w przypadku innych zabiegów.

Nacięcie kotwicowe pozwala na usunięcie największej ilości tkanki. Jest ono preferowane u kobiet z kosmetyczną lub medyczną potrzebą redukcji. Pozostawia ono również bliznę kotwiczną na każdej piersi. Inną alternatywą jest nacięcie lizakowe, które nie rozciąga się wzdłuż fałdu piersi, lecz w dół od otoczki.

Podniesienie otoczki

Po operacji zmniejszenia piersi niektóre kobiety mogą zauważyć, że ich piersi zaczynają opadać. Jest to tak zwany maldistribution parenchymal. Jest to zaburzenie równowagi tłuszczu w piersiach, charakteryzujące się wysokim fałdem podramiennym i małą odległością od fałdu do brodawki sutkowej. Pacjentki z tym problemem są prawdopodobnie świadome swoich piersi i mogą zdecydować się na zabieg podniesienia piersi lub mastopeksji.

Wiele przyczyn może powodować zwiotczenie piersi. Może to być genetyczne, spowodowane ciążą lub karmieniem piersią, albo wywołane przez czynniki środowiskowe. Niezależnie od przyczyny, ptoza piersi może negatywnie wpływać na pewność siebie i sylwetkę kobiety. Chirurg plastyczny może jednak wykonać zabieg podniesienia lub zmniejszenia piersi, aby przywrócić kobiecie pewność siebie i kształt.

Podniesienie piersi może skorygować problem poprzez podniesienie sutków i przywrócenie kształtu piersi. Można również zająć się ciemniejszymi obszarami wokół sutków. Może również zmniejszyć otoczki, tak aby pozostały proporcjonalne do reszty piersi.

Należy jednak pamiętać, że rezultaty liftingu piersi nie są trwałe. Z wiekiem nasza skóra traci elastyczność. Z czasem, jeśli przybierzesz na wadze, Twoje piersi mogą zacząć obwisać. Aby utrzymać wyniki liftingu, ważne jest, aby utrzymać stabilną wagę.

Ćwiczenia

Po poddaniu się zabiegowi zmniejszenia piersi ważne jest, aby kobiety kontynuowały ćwiczenia, aby zapobiec zwiotczeniu. Ćwiczenia nie zmienią bezpośrednio kształtu Twoich piersi, ale wzmocnią mięśnie klatki piersiowej, co sprawi, że będą się one wydawać bardziej jędrne. Najlepsze do tego celu jest ćwiczenie polegające na wykonywaniu pompek od szerokiej do zamkniętej klatki piersiowej, ponieważ wzmacnia ono mięśnie, które tworzą rdzeń i tkankę łączną pod piersiami.

Z wiekiem nasze ciała tracą kolagen i elastyczność, co powoduje, że piersi zaczynają opadać. Chirurgia może wprawdzie wzmocnić te obszary, ale nie przywróci piersiom naturalnej jędrności. Skóra i mięśnie podtrzymujące piersi składają się z tkanki łącznej i więzadeł, dlatego ćwiczenia są niezbędne dla zachowania jędrnego wyglądu. Nadwaga również może przyczynić się do zwiotczenia, dlatego tak ważne jest utrzymanie zdrowej wagi. Nadmiar kilogramów może pogorszyć stan obwisłych piersi. Picie dużej ilości wody to także doskonały sposób na utrzymanie nawilżenia skóry i tkanek piersi.

Ćwiczenia po zmniejszeniu piersi, aby zapobiec ich zwiotczeniu, mogą przynieść wiele korzyści, w tym budowanie mięśni i redukcję tłuszczu. Dodanie napięcia mięśniowego i redukcja tłuszczu pomogą piersiom wyglądać bardziej perwersyjnie. Ćwiczenia są również ważne dla poprawy mięśni piersiowych, które znajdują się pod tkankami piersi. Podniesienie piersi może również pomóc przywrócić prawidłowy rozmiar i ułożenie sutków.

Implanty piersi

Opinie lekarzy na ten temat są różne, a kobiety często zastanawiają się, czy ich piersi zaczną obwisać po redukcji piersi. Odpowiedź zależy od konkretnego zabiegu i anatomii pacjentki. Mastopeksja, na przykład, polega na usunięciu nadmiaru skóry i ponownym ukształtowaniu piersi. Dokładna procedura zależy od wieku pacjentki, wielkości piersi i elastyczności skóry. Z kolei powiększanie piersi polega na wszczepieniu silikonowo-żelowych lub wypełnionych solą fizjologiczną implantów w celu poprawy wielkości i kształtu piersi. Zabieg ten nie koryguje trwale zwiotczenia, ale może poprawić Twoją pewność siebie i nadać Ci bardziej młodzieńczy wygląd.

Niektóre kobiety mają problem z obwisłymi piersiami, co może być wynikiem niedawnej utraty wagi lub ciąży. Stan ten może wpłynąć na jakość życia kobiety i uniemożliwić jej udział w niektórych czynnościach. Aby rozwiązać ten problem, można zastosować zabieg podniesienia piersi. Podczas tej operacji usuwa się nadmiar skóry, a pozostałe tkanki i skóra są napinane. Efektem jest jędrniejsza, młodzieńczo wyglądająca klatka piersiowa. Wiele kobiet łączy ten zabieg z powiększeniem piersi, aby zwiększyć ich ogólny rozmiar.

Obwisłość piersi może być również wynikiem karmienia piersią. Po porodzie piersi rosną, aby pomieścić mleko produkowane przez nowe dziecko, ale po zakończeniu karmienia piersią piersi kurczą się. Ponadto więzadła podtrzymujące piersi mogą się rozciągać, co może prowadzić do wyraźnego zwiotczenia piersi.

Zwis poredukcyjny

Jeśli rozważasz zmniejszenie piersi, możesz się zastanawiać: “Czy moje piersi zaczną obwisać po operacji?”. Jest to powszechna obawa, ale nie jest to problem, który dotyczy wszystkich. Obwisłość jest zwykle związana z wielkością piersi, a zmniejszenie piersi może faktycznie nie zwiększyć rozmiaru. Istnieją jednak pewne czynniki, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia obwisłych piersi po redukcji piersi, w tym ciąża i palenie papierosów.

Operacja zmniejszenia piersi jest częstym zabiegiem dla kobiet, które mają duże, ciężkie lub ptotyczne piersi. Ma na celu zmniejszenie rozmiaru piersi poprzez usunięcie nadmiaru tkanki i tkanki tłuszczowej oraz zrównoważenie różnych objętości. Może również pomóc pacjentom poprawić ich samoocenę i pewność siebie.

Obwisłe piersi mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Jednym z nich jest postawa ciała. Zła postawa powoduje, że piersi stają się obwisłe. Należy starać się siedzieć lub stać prosto, gdy tylko jest to możliwe. Utrzymanie dobrej postawy sprawi również, że będziesz wyglądać na wyższą i szczuplejszą. Wskazówki jak poprawić swoją postawę możesz uzyskać na stronie VeryWell Health.

Ćwiczenia to świetny sposób na ujędrnienie mięśni za piersiami. Ale same ćwiczenia nie przywrócą piersiom jędrności. Możesz również uniknąć zwiotczenia, stosując odżywczą, zrównoważoną dietę. Jedz dużo owoców, ponieważ są one pełne antyoksydantów, i pij dużo wody. Te kroki poprawią zdrowie Twojej skóry i zminimalizują ryzyko zwiotczenia piersi.

Podobne tematy