Jak można zmniejszyć i podnieść piersi?

Operacja zmniejszenia piersi jest doskonałym wyborem dla kobiet, które mają duże, nieproporcjonalne lub nisko wiszące piersi. Zabieg może być również korzystny dla kobiet o mniejszych rozmiarach miseczek, które odczuwają ból podczas ćwiczeń lub treningu. Kobiety, które mają duże piersi od młodego wieku, są również dobrymi kandydatami do procedury.

Odwrócona T lub redukcja piersi kotwicy

Odwrócona T lub redukcja piersi kotwicy polega na tworzeniu nacięcia wzdłuż fałdu piersi. Ten rodzaj zabiegu jest stosowany w przypadku umiarkowanej lub ciężkiej ptosis piersi. Jest on szczególnie przydatny dla kobiet, które mają nadmiar skóry na piersiach w wyniku przybrania na wadze lub ciąży. Blizna jest zazwyczaj minimalna i może być ukryta za pomocą odzieży.

Najczęstszą techniką zmniejszania piersi jest kotwica, która polega na usunięciu dużej części gruczołów sutkowych i wykonaniu nacięcia w kształcie kotwicy. Wymaga ona również zastosowania zewnętrznych i wewnętrznych płatów skórnych, a także płatów tłuszczowych. Operacja wymaga dwu- lub czterotygodniowego okresu rekonwalescencji.

Rekonwalescencja po zmniejszeniu piersi w kształcie kotwicy jest dłuższa niż po zmniejszeniu piersi w pionie i wymaga więcej operacji. Chirurg plastyczny wykonuje dwa nacięcia w piersi: pierwsze wokół otoczki i drugie biegnące od otoczki do podstawy piersi. W trakcie procesu gojenia pacjentki powinny unikać palenia papierosów, które mogą dodatkowo skomplikować proces gojenia.

Kolejną zaletą zmniejszenia piersi w kształcie kotwicy lub litery T jest poprawa ogólnego wyglądu. Pomaga wyeliminować duże sutki, rozciągnięte otoczki i inne problemy. Procedura ta może również poprawić wygląd w ubraniach i zwiększyć pewność siebie podczas ćwiczeń. Ta operacja może również złagodzić ból pleców.

Odwrócone T lub podniesienie piersi na kotwicy

Odwrócone T lub podniesienie piersi na kotwicy to technika chirurgiczna, która jest popularna wśród kobiet, które chcą zmniejszyć rozmiar swoich piersi. Procedura wykorzystuje trzy nacięcia do usunięcia nadmiaru tkanki. Pierwsze nacięcie wykonuje się wokół otoczki. Pozostałe dwa nacięcia wykonywane są w fałdzie podramiennym.

Podniesienie piersi w kształcie odwróconego T lub kotwicy jest najlepszą opcją dla kobiet, które chcą silnej korekty bez konieczności zrywania tkanek. Ta operacja piersi daje najbardziej naturalnie wyglądające rezultaty i jest najlepsza dla kobiet z dużymi piersiami. Blizna jest umieszczona pod fałdem pod biustem i z czasem zanika.

Nacięcie w kotwicznym podniesieniu piersi jest najmniej widoczne z obu technik. Rozciąga się wzdłuż fałdu na piersi i jest najbardziej skuteczne w przypadku umiarkowanego zwiotczenia piersi. Oba nacięcia z czasem zanikają, więc będziesz mogła założyć bikini bez pokazywania nacięć.

Metody chirurgiczne podnoszenia piersi są bardzo zróżnicowane. Metoda periareolarna polega na nacięciu wokół otoczki i nie daje efektu perkatych piersi. Z kolei lifting pionowy wymaga dwóch nacięć: jednego wokół otoczki i jednego na fałdzie podpiersiowym. Metoda odwróconej litery T powoduje również minimalne blizny.

Piersi wiszące to takie, których brodawka znajduje się poniżej fałdu podpiersiowego. Są one zaokrąglone i zwykle mniej widoczne niż piersi wiszące. Technika odwróconej litery T kształtuje tkankę piersiową i pozwala na jej wyższe ułożenie. Pacjentki, które mają tego typu piersi powinny szukać chirurga plastycznego, który wykonuje tego typu zabiegi.

Podniesienie piersi na kotwicy jest kolejnym powszechnym rodzajem podniesienia piersi. Jest ono podobne do podniesienia piersi w kształcie odwróconej litery T, z tym że wymaga dłuższego nacięcia. Pacjentki, które chcą uzyskać kształt przypominający łezkę lub kopiec, zazwyczaj wybierają ten typ zabiegu. Technika ta jest odpowiednia dla pacjentów z poważną mastopeksją i przerostem mammy.

Procedura Lollipop

Procedura Lollipop w celu zmniejszenia i podniesienia piersi jest opcją chirurgiczną, która może dać dramatyczny wynik przy minimalnych bliznach. Zabieg polega na wykonaniu nacięcia wokół otoczki i kontynuacji pionowo w dół do fałdu piersi. Jest to starsza technika niż tradycyjna operacja podniesienia piersi i nie pozostawia poziomej blizny. Okrągła blizna, znana jako blizna po lizaku, goi się jako delikatna linia. Technika ta jest stosowana przez chirurgów plastycznych od dziesięcioleci.

Procedura lizaka jest również mniej inwazyjna niż podnoszenie kotwicy i wymaga krótszego czasu rekonwalescencji. Nie jest jednak odpowiednia dla kobiet z małymi piersiami. Podniesienie lizaka jest bardziej odpowiednie dla kobiet, które chcą mieć mniejszy i bardziej naturalny wygląd. Ponadto wymaga krótszego czasu gojenia, ponieważ nie wymaga rurki drenażowej. Po tym zabiegu można wrócić do normalnych czynności w ciągu trzech do siedmiu dni.

Technika Lizak do zmniejszania i podnoszenia piersi jest doskonałą opcją dla kobiet, które szukają mało inwazyjnej procedury, aby przywrócić im młody wygląd. Technika lizaka zapewnia odpowiednią ilość uniesienia bez pozostawienia zauważalnych blizn. Technika lizaka jest najbardziej odpowiednia dla kobiet o umiarkowanej wielkości piersi, ale ma również tę zaletę, że zapewnia gładki, jędrny i napięty wygląd. Nacięcia przy tej procedurze są bardzo małe i łatwo je ukryć pod bielizną.

Zabieg zmniejszenia i podniesienia piersi metodą Lollipop plasuje się pośrodku dwóch głównych technik podniesienia: podniesienia Benellego i podniesienia kotwicznego. Podniesienie Lollipop jest najbardziej odpowiednie dla umiarkowanej wielkości piersi z umiarkowanym zwiotczeniem. Chirurg wykonuje nacięcie wokół otoczki i w dół do fałdu podramiennego. Nacięcie ma kształt lizaka.

Zabieg Lizak jest stosunkowo niewielkim zabiegiem dla kobiet o umiarkowanym rozmiarze, które wymagają jedynie umiarkowanego liftingu. Jest on odpowiedni dla pacjentek z umiarkowaną ptozą piersi, ale może nie być odpowiedni dla tych, które potrzebują bardziej dramatycznej korekty. Jeśli otoczka jest za bardzo zwiotczała poniżej fałdu podramiennego, konieczne jest bardziej rozległe usunięcie tkanki i skóry. Zabieg wymaga krótszego czasu rekonwalescencji niż inne zabiegi podniesienia piersi.

Bezoperacyjne podniesienie piersi

Bezoperacyjne podniesienie piersi może być skutecznym sposobem na podniesienie piersi. Należy jednak pamiętać, że skuteczność tego zabiegu zależy od Twojej anatomii. Na przykład, jeśli masz opadające lub nierówne piersi, ten rodzaj procedury nie jest dla Ciebie odpowiedni. Ponadto, nie będzie on działał dobrze u osób, które mają duże piersi.

Nonsurgiczne podniesienie piersi nie przyniesie takich samych rezultatów jak chirurgiczne podniesienie piersi, ale zapewni Ci jędrniejszą skórę i odmłodzi skórę. Możesz również wybrać procedurę znaną jako brazylijski lifting pośladków, która wykorzystuje tłuszcz pobrany z brzucha. Procedura ta wymaga trzech sesji w odstępie trzech do czterech miesięcy.

Inną niechirurgiczną techniką podniesienia piersi jest podniesienie piersi za pomocą piór. Zabieg ten wykorzystuje drobne nici kolczaste do przesunięcia skóry wokół piersi w górę. Nici są wprowadzane za pomocą igły podskórnej. Nie pozostawiają one blizn i w końcu same znikają. Inną alternatywą dla chirurgicznego podniesienia piersi jest zastosowanie wypełniaczy skórnych. Zastrzyki te mogą być również stosowane do korekcji zmarszczek lub zwiększenia objętości twarzy.

Nonsurgical breast lift procedures may cause some side effects, but these should be minimal and temporary. Niektóre powszechne efekty uboczne obejmują podrażnienie skóry, nitkowanie i bolesność. Po zabiegu pacjenci mogą wrócić do pracy w ciągu kilku dni. Mogą również wznowić normalne ćwiczenia po tygodniu. Rezultaty niechirurgicznego podniesienia piersi nie są tak dramatyczne jak w przypadku zabiegu chirurgicznego, ale i tak poprawią Twoją samoocenę.

Zabieg ten może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Decyzja o tym, które znieczulenie zostanie użyte, zostanie podjęta podczas wstępnej konsultacji. W skórę piersi zostanie wprowadzona igła, a na jej powierzchni zostanie umieszczona elektroda. Te dwa urządzenia będą przesyłać energię o częstotliwości radiowej, która będzie napinać tkanki docelowe. Cała procedura trwa zazwyczaj około 90 minut.

Po niechirurgicznym podniesieniu piersi pacjentki będą potrzebowały tygodnia na rekonwalescencję. W tym czasie należy nosić chirurgiczny biustonosz podtrzymujący. Przez pierwsze dwa do trzech tygodni pacjentki nie powinny pływać ani wykonywać intensywnych ćwiczeń. Jednakże, po tych dwóch tygodniach, mogą one powrócić do pracy lub innych czynności.

Podobne tematy