Redukcja piersi – przed i po

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak wygląda operacja zmniejszenia piersi, nie jesteś sama. Zdjęcia przed i po mogą dać Ci wyobrażenie o tym, czego możesz się spodziewać. Omawiamy również okres rekonwalescencji i powody, dla których warto poddać się zabiegowi. Omawiamy również koszt operacji.

Przed i po zdjęciach operacji zmniejszenia piersi

Konieczne jest obejrzenie zdjęć przed i po operacji zmniejszenia piersi, aby upewnić się, że wyniki wyglądają naturalnie i realistycznie. Jeśli zdjęcia są nienaturalne, możesz chcieć znaleźć innego chirurga plastycznego. Zdjęcia przed i po operacji zmniejszenia piersi powinny pokazywać naturalny kształt i ułożenie ciała pacjentki. Pozy powinny być również zróżnicowane, aby pokazać rezultaty pod różnymi kątami.

Powyższe zdjęcia przedstawiają 51-letnią kobietę, która przeszła operację zmniejszenia piersi w Palmdale w Kalifornii. Była ona bardzo niezadowolona z konturu swoich piersi i chciała uzyskać bardziej kobiecy, płaski wygląd. Przed operacją nosiła biustonosz o rozmiarze 40 DDD. Po zabiegu nosi teraz miseczkę 38 D.

Operacja zmniejszenia piersi polega na usunięciu znacznej ilości tkanki i skóry z piersi. Zabieg ten może również zmniejszyć ciężar piersi i sprawić, że będą one bardziej sterczeć. W niektórych przypadkach firmy ubezpieczeniowe pokryją zabieg, jeśli pacjentka próbowała już innych metod zmniejszenia dyskomfortu i powiększonych piersi.

Okres rekonwalescencji po operacji zmniejszenia piersi

Po operacji zmniejszenia piersi, pacjenci będą potrzebowali co najmniej miesiąca na powrót do zdrowia. Pierwsze kilka dni po operacji będą najbardziej bolesne, a pacjenci mogą potrzebować leków przeciwbólowych i odpoczynku. Zachęca się je również do dalszego noszenia na piersiach odzieży podtrzymującej. Po upływie dwóch tygodni pacjentki mogą zacząć ćwiczyć. Powinny one również nadal nosić biustonosze chirurgiczne.

W tym czasie pacjentki powinny powstrzymać się od prowadzenia samochodu, dźwigania ciężarów i innych forsownych czynności. Powinni pić dużo wody. Niektórzy mogą potrzebować pomocy w pracach domowych. Przez sześć tygodni po operacji nie należy wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń lekarza w celu zminimalizowania bólu.

Większość pacjentów będzie potrzebowała co najmniej tygodnia wolnego od pracy po operacji. Przez pierwsze kilka dni nie będą mogli wykonywać większości codziennych czynności, w tym prowadzić samochodu. Przez pierwsze kilka dni trzeba będzie również zorganizować opiekę nad dziećmi.

Powody, dla których warto rozważyć operację zmniejszenia piersi

Rozważając operację zmniejszenia piersi, należy najpierw skonsultować się z chirurgiem piersi, aby ustalić, czy zabieg ten jest dla Ciebie odpowiedni. Podczas konsultacji chirurg omówi Twoje cele i okoliczności osobiste oraz pomoże Ci sformułować realistyczne oczekiwania. Kiedy już podejmiesz decyzję o zabiegu, ważne jest, abyś przestrzegała wszystkich zaleceń chirurga. Większość zabiegów zmniejszenia piersi to operacje ambulatoryjne, ale trzeba zorganizować kogoś, kto odwiezie Cię do domu po zabiegu.

Duży biust może przeszkadzać w zasypianiu i utrudniać znalezienie wygodnej pozycji. Możesz mieć również trudności z noszeniem ubrań, które są odpowiednio dopasowane. Dzięki zmniejszeniu rozmiaru piersi będziesz mogła spać spokojnie i prowadzić aktywny tryb życia. Oprócz poprawy komfortu, operacja zmniejszenia piersi może również poprawić Twoje wyniki sportowe. Mniejsza pierś może zmniejszyć obciążenie i wagę, dając Ci więcej zwinności i ruchu. Jest to szczególnie przydatne dla kobiet, które uczestniczą w zajęciach wymagających szybkich ruchów, takich jak bieganie, jazda na rowerze czy sztuki walki.

Zabieg trwa około trzech do czterech godzin i wymaga znieczulenia ogólnego. Chirurg wykona trzy do czterech nacięć na piersiach, aby usunąć nadmiar objętości. Stworzy również estetyczny kontur po operacji i zamknie nacięcia, aby zminimalizować blizny. Większe piersi mogą wymagać bardziej skomplikowanej operacji, a chirurg może być zmuszony do usunięcia otoczki i sutka lub ponownego ich założenia.

Koszt operacji zmniejszenia piersi

Średni koszt operacji zmniejszenia piersi waha się od $6,000 do ponad $15,000, w zależności od chirurga i wykonywanej procedury. Dolna granica przedziału odzwierciedla koszty zewnętrzne, podczas gdy górna granica przedziału cenowego obejmuje koszty znieczulenia i sali operacyjnej. Ubezpieczenie medyczne może czasem pokryć część kosztów.

Jeżeli nie jesteś pewna, czy Twoje ubezpieczenie zdrowotne pokryje redukcję piersi, najlepiej skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową. Będzie ona miała listę wymagań i akceptowalnych form dowodu. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba będzie pokazać dowód konieczności medycznej i wyniki leczenia niechirurgicznego. Trzeba będzie również przedstawić dowody na utratę wagi i jak duża jest klatka piersiowa. Dodatkowo, będzie Pani musiała przedłożyć firmie ubezpieczeniowej zdjęcia swoich piersi, co może pomóc ubezpieczycielowi w ustaleniu, czy zatwierdzić zabieg.

Koszt operacji zmniejszenia piersi może się różnić między klinikami i między pacjentami w tym samym gabinecie. Wynika to z wielu czynników, w tym kosztów utrzymania w danym rejonie. Koszt usług chirurgii kosmetycznej będzie różny na przykład w Los Angeles, Beverly Hills czy West Hollywood.

Podobne tematy