Zmniejsz rozmiar piersi dzięki odpowiedniej diecie

Dieta bogata w owoce, warzywa i białko może pomóc zmniejszyć rozmiar piersi. Powinnaś ograniczyć węglowodany i przetworzoną żywność. Jeśli szukasz zdrowych źródeł tłuszczu, spróbuj orzechów. Powinieneś jednak upewnić się, że jesz je na surowo, bez soli lub powłoki cukrowej.

Karotenoidy zmniejszają piersi przy odpowiedniej diecie

Nowe badania sugerują, że jedzenie większej ilości owoców i warzyw może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Związek ten znaleziono, patrząc na poziom karotenoidów we krwi, które są markerem spożycia warzyw. Wyniki badania dają nowe spojrzenie na długo- i krótkoterminowe powiązania między owocami i warzywami a ryzykiem raka piersi. Jednak te korzyści mogą nie być jedynym powodem do zwiększenia spożycia owoców i warzyw.

Badania nad kobietami z wyższym poziomem karotenoidów we krwi wskazują, że są one mniej narażone na rozwój raka piersi. Jednak związek między karotenoidami a ryzykiem raka piersi nie jest jednoznaczny w większości badań. Dieta bogata w karotenoidy jest jednak związana z mniejszym ryzykiem zachorowania na raka piersi u kobiet z receptorem estrogenowym-negatywnym.

Badano związek między stężeniem karotenoidów we krwi a ryzykiem raka piersi, uwzględniając inne czynniki ryzyka, w tym wiek, masę ciała i status palenia. Badacze stwierdzili, że kobiety, które spożywały więcej pokarmów bogatych w karotenoidy miały o 24% niższe ryzyko zachorowania na raka piersi niż kobiety, które tego nie robiły. Związek ten był silniejszy wśród kobiet, które unikały alkoholu i paliły niewielką ilość papierosów.

Nasiona lnu obniżają poziom estrogenów w organizmie

Badania wykazały, że lignany znajdujące się w nasionach lnu mają właściwości obniżające poziom estrogenów. Oznacza to, że nasiona lnu mogą pomóc w zapobieganiu rakowi piersi. Jednak dokładny mechanizm tego, jak te lignany obniżają poziom estrogenów w organizmie, jest nadal niejasny.

W jednym z badań kobiety przyjmujące suplementację nasionami lnu wykazały znaczne obniżenie poziomu hormonów estrogenopodobnych oraz ryzyka zachorowania na raka piersi. Badanie to zostało opublikowane w czasopiśmie Nutr Canc. Wyniki wskazywały, że kobiety, które codziennie jadły nasiona lnu, zmniejszały ryzyko zachorowania na raka piersi.

Nasiona lnu są bogate w fitoestrogeny, które pomagają zrównoważyć poziom estrogenów. Zawierają również kwasy omega-3 i błonnik. Te składniki odżywcze mogą zmniejszyć ryzyko rozwoju raka i mogą pomóc kobietom zmniejszyć uderzenia gorąca i poprawić ich nastrój. Nasiona lnu są również dobrym źródłem witaminy B1.

Nasiona lnu zmniejszają poziom estrogenu na wiele sposobów, były również stosowane w leczeniu raka. Zawarte w siemieniu lnianym lignany naśladują żeński hormon estrogen, mogą więc hamować rozwój raka piersi i innych nowotworów wymagających estrogenów. Mogą one również poprawić funkcjonowanie nerek i obniżyć poziom cholesterolu.

Przetworzone mięsa mają wysoką zawartość sodu

Przetworzone mięsa to mięso, które zostało zasolone, peklowane, wędzone lub fermentowane. Te zabiegi mają na celu zwiększenie smaku i poprawę konserwacji. Powszechnymi przykładami przetworzonego mięsa są hot-dogi, szynka, kiełbasa i konserwy mięsne. Nawet szarpanka i wędliny są przetwarzane.

Aby ograniczyć ilość sodu w swojej diecie, wybieraj produkty o niższej zawartości sodu. Czytaj uważnie etykiety żywieniowe i wybieraj produkty z mniejszą ilością sodu w porcji. Świeże owoce i warzywa, pełne ziarna, rośliny strączkowe, fasola i drób zawierają mniejsze ilości sodu niż przetworzone mięso. Mrożonki z niewielką ilością lub bez dodatku sosu również zawierają mniej sodu. Jedząc poza domem, unikajmy wysokosodowych przypraw.

Należy ograniczyć spożywanie przetworzonych mięs. Przetworzone mięsa powinny być spożywane w ostateczności, zwłaszcza jeśli jesteś wrażliwy na wysoki poziom sodu. Poza wysoką zawartością sodu, przetworzone mięsa powinny być całkowicie unikane. Wiele rodzajów przetworzonego mięsa zawiera azotany, które są znane z tego, że zwiększają ryzyko zachorowania na raka. Unikaj przetworzonych mięs i ogranicz spożycie mięs delikatesowych. Zamiast tego gotuj mięso na inne sposoby, aby zmniejszyć zawartość sodu.

Podobne tematy